Bireylerin sanatla tanışmasını sağlamayı, sanatla daha önceden ilgilenmiş bireylerde başarıyı arttırmayı, sanat eğitimi alan bireylerin hedeflerine yön çizmeyi; bu alanda akademik ve uluslararası nitelikte başarılara imza atmalarını, dünya sanat okulları ortamında tanınan sertifikalar edinmelerini sağlamayı ve herşeyden önce kültürel donanımlı, duygusal ve zeka gelişimleri yüksek, seçkin bireyler yetiştirmeyi amaçlar.

T.C. MEB Özel Global Sanat Merkezi’nin prensipleri; evrensel nitelikte eğitim yaparak, her yaştan bireyin yaşamını sanatla işlemek ve geleceğin aydın sanatçılarını yetiştirmek üzerine kuruludur.

Bu amaç ve misyon doğrultusunda kurulan Global Sanat Eğitim Merkezi, alanlarında uzman ve yüksek nitelikli sanat eğitimi geçmişine sahip bir kadrodan oluşmaktadır.

TOLGA AKSOY  KURUCU – MÜDÜR

1975 doğumlu sanatçı, müzik öğrenimine, çocukluğu süresince yaşadığı İngiltere’de başladı. Müzik öğrenimini, piyano ve şan alanında ihtisaslaştığı Ankara Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü (Lisans, 1999) ve İTÜ Müzik İleri Araştırmalar Merkezi Ses Mühendisliği Programı (Master, 2006) mezuniyetleri ile tamamladı. Kariyerini piyano pedagojisi ve ses mühendisliği alanında geliştirdi.

T.C. MEB Özel MEF İlköğretim okulu (Ulus, İstanbul) – Müzik Öğretmenliği, BASAD (Bakırköylü Sanatçılar Derneği) Piyano Öğretmenliği, T.C. MEB Özel Müzikalite Sanat Merkezi (Şişli, İstanbul) – Rehber Müzik Öğretmenliği ve Müdür (v.), kurumsal çalışma alanları ve görevleri arasında yer aldı.

Piyano Uzman Eğitimciliğinin yanı sıra sürdürdüğü ses mühendisliği kimliği ile bugüne dek çok sayıda albüm çalışmasına imza atan Aksoy, 2012 – 2013 Eğitim – Öğretim Yılı Güz Dönemi’nde kurduğu T.C. MEB Özel Global Sanat Merkezi’nde, dünyaca tanınan enstrüman sınav sertifikasyonu London College of Music (LCM)’ye yönelik eğitim vermekte ve kurumun Sanat Yönetmenliği’ni sürdürmektedir.