İPAD MÜZİK

TEKNOLOJİYLE MÜZİK EĞİTİMİ ATÖLYESİ

GlobalSanatİpadMüzikDersleriAnaokulu 1

5 – 6 YAŞ GRUBU İPAD ATÖLYESİ

iPad müzik dersleri 5 – 6 yaş grubunda çocukların iPad üzerinden bildiğimiz müzik enstrumanlarla sanal olarak olarak hem tanışmaları ve özelliklerini öğrenmelerini, hem pratik bir şekilde çalarak eğlenmelerini sağlamaktadır. Bu şekilde öğrenciler müzik yapmayı ve enstrumanları tanımak suretiyle kendilerine uygun enstrumanı da benimseme fırsatı elde etmektedirler. ve seçerek çalmak için çok olumlu şekilde cesaretlendirmekte ve arkadaşlarıyla eğlenerek ilk notalarını grupça icra edebilme keyfini yaşatmaktadır.

GlobalSanatİpadMüzikDersleri

7 – 9 / 11 – 15 YAŞ GRUBU İPAD ATÖLYESİ

iPad müzik dersi 7 yaşından itibaren öğrencilerin okuma yazmayı öğrenmeleriyle birlikte nota eğitiminin üst düzeylere çıkmasına olanak tanımaktadır. Bu yaş grubunda öğrenciler ileri seviyede müzik bilgileri edinmekte ve arkadaşlarıyla birlikte atölye çalışmalarıyla birlikte edindiği tecrübelerle eğlenerek müzik grupları kurma yolunda ilk adımları atma fırsatını yakalamaktadırlar.

EĞLENEREK ÖĞRENME

iPad Müzik atölyesi öğrencilerin eğilenerek müzik eğitimi alması ve icra etmesi için en gelişmiş yöntemlerden biri olarak kabul edilmektedir.

DSC 1285

DSC 1270

UYGULAMALI EĞİTİM

Öğrencilerin öğrendikleri bilgileri uygulayarak kalıcı hale getirmeleri. Öğrendiklerini her yere yanlarında kolayca taşıyabildikleri iPadleriyle uygulayabilmeleri inanılmaz kolaylık sağlayan çok faydalı bir avantajdır.

DSC 1260

GRUPÇA MÜZİK YAPABİLME

Öğrenciler normal enstrumanlarda uzmanlaşarak ancak uzun yıllardan sonra enstrumanına hakim olabildikten sonra ve uygun ortamda yakalanabildiğinde gerçekleştirebildikleri grupça performans edinebilme tecrübesini ve becerisini her zaman her yerde neredeyse ilk derslerden itibaren gösterebilmektedirler.

Kursun tanımı

Yetişkinlerden çok daha hızlı bir şekilde teknolojiye adapte olan çocukların, oyun oynamak için kullandığı tabletlerini ve bilgisayarlarını fazlaca kullanmaları durumu, velilerde büyük bir kaygıya neden olmaktadır. Veliler -doğru kullanıldığında aslında çok faydalı olabilecek- bu cihazların kullanımına engel olmak yerine, çocuklarının, teknolojiye olan ilgisini, kendilerini olumlu yönde teşvik etmek üzere kontrol altına almalı ve çocuklarının teknolojik cihazları kullanarak eğitimsel ve sosyal alanda ne gibi kazanımlar elde edebileceklerini birlikte keşfetmelidirler. Çocuklar böylelikle, eğitim ortamlarında kullandıkları tabletleri ve bilgisayarları, aynı zamanda, kendilerini ifade etme aracı olarak kullanabilecek; bu cihazlar ile oynanan oyunlar nedeniyle asosyalleşmek yerine, en kısa zamanda arkadaşlarıyla birlikte müzik yaparak sosyal bir şekilde eğlenmeyi, öğrenmeyi ve paylaşmayı tadarak, kişisel gelişimlerine, geleceklerine, yatırım yapmış olacaklardır.

iPad Müzik Kursu, temelde,  ‘iPad tabletlere yüklenmiş olan müzik aplikasyonları üzerinden sanal enstrümanlar kullanarak eğlenceli bir şekilde hem tek başına hem de birden fazla kişi ile müzik yapmayı öğrenmek ve yaratıcılığın geliştirilmesi’ olarak tanımlanır.

Kimler katılabilir ?

Konuya ilgi duyan her öğrenci, iPad müzik kursuna katılabilir. Başvuru yapmak isteyenöğrencide deneyimsel bir ön koşul aranmaz. Öğrencinin herhangi bir enstrümanı çalması veya nota okuyabilmesi gibi müziksel altyapıya sahip olması gerekmez. Eğer nota bilgisi varsa ve enstrüman çalabiliyorsa bu, öğrencinin dersler sürecinde göstereceği gelişmeler açısından yardımcı olacaktır. Diğer yandan, derslerin müfredatı, kurslara katılan tüm öğrencilerin aynı yüksek seviyeye gelecek biçimde ve öğrencileri temel müzik bilgileri ile donatmak üzere programlanmıştır.

Dersin kazanımları

Kursa katılan öğrenciler, iPad’lerini bir müzik enstrümanı gibi kullanabilmeyi, müzik teknolojisinin büyülü dünyasını keşfetmeyi ve tek başlarına bir orkestra gibi müzik yapabilmeyi öğreneceklerdir.

Yanısıra, bestecilik ve yaratıcılık algısının kapılarını açabilecek olan kursiyer öğrencilerde, müzik sanatına olan duyarlılık ve farkındalığı artacaktır. Bu kursun ardından, yaşamlarının herhangi bir döneminde enstrüman dersi alacak olan öğrenciler, bu kurs sayesinde büyük bir müzik öğrenimi altyapısı kazanmış olacaklardır.

Hali hazırda enstruman çalan bireyler, bu kursun etkisiyle yeteneklerini müzik teknolojisiyle birleştirme fırsatı elde edeceklerdir. Böylece müzisyenliklerini hem çok farklı bir boyuta getirecek hem de çok eğleneceklerdir.

Ders araç gereçleri

Öğrencide var olması gereken bir tane iPad tablet ve bu iPad tablet üzerine kurmuş olacağı Garage Band aplikasyonu yeterlidir. Diğer araç ve gereçler kurumumuz tarafından temin edilecektir.

Kursun Yapısı

Kurs, Temel Düzey ve İleri Düzey olarak iki aşamalıdır.

Her aşama 16 hafta sürer. Dersler haftada 1 gün, günde 3’er saat olmak üzere, toplam 48 saattir.

İstenildiği taktirde, temel düzey ve ileri düzeyin -toplam 96 saatten oluşan- derslerine kayıt olunabilir.

Gruplar ipadlerin bağlandığı ses istasyonunun başına en fazla eğitmen hariç 6-7 kişiliktir. Eğer aynı anda 6 dan fazla öğrenci ile çalışılacak olursa, bu öğrenciler 6-7 kişi olarak gruplandırılırlar.

Kursun çalışma programları, farklı yaş gruplarına göre, o grubun özellik ve o yaş grubundan beklentilere göre farklı içeriklendirilerek oluşturulmuştur.

Kursun Sonucu

Her an, her yerde müzik üretebilmeyi mümkün kılan iPad Müzik uygulamaları, bireyin, zihinsel gelişimini hızlandırıp ufkunun gelişmesine ve yeni algı kapılarını aralamasına yardımcı olacaktır. Kursa katılan öğrenciler, kendi orijinal müziklerini bestelemeyi öğrenecek ve belki de kendi iBand’lerini (elektronik orkestra) kurabilecektir.

WhatsApp Destek

0531 546 46 35

Whatsapp üzerinden dilerseniz derslerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz

Başvuru Formu :

Dersler hakkında bilgi alabilir yada ön başvuru yapabilisiniz

BU DERSİ ALABİLECEĞİNİZ ŞUBELERİMİZ

Ataşehir Şubemiz

Telefon

0 (212) 466 05 85 – 86 

Ataşehir Şubemiz

Telefon

0 (216) 572 10 73