BATERİ (DAVUL) EĞİTİMİ

 

Bateri (Davul), orkestraların ve müzik gruplarının başlıca enstrümanı olarak önem taşımaktadır. Vurmalı çalgılar sınıfındaki en yaygın ve temel enstruman olarak, bazıları hariç neredeyse bütün müzik türlerinde yer almaktadır. Yer aldığı orkestra veya müzik grubunun bel kemiği olmasından dolayı, çalan kişinin performansı çok önem arz etmektedir. Bu kişinin tempoyu belirlemesi ve parçaların sonuna kadar sabit tutabilmesi aranan en önemli özelliktir. Bu kişinin çok iyi bir ritim kulağına sahip olması gerekmektedir. Bu özellikler bazı insanlarda doğuştan olduğu gibi (olsa bile mutlaka titizlikle gelişitirilmelidir), bazılarında ise sonradan eğitimle mümkün olmaktadır.

 

PROGRAM İÇERİĞİ

  • Bateri (Davul) enstrumanını tanıma, enstrümana dair teknik bilgiler edinme
  • Davul notaları okuma ve yazmayı öğrenme
  • Baget kullanımı ve ses çıkartma ile ilgili teknik çalışmalar
  • Deşifre çalışmaları
  • Repertuvar çalışması (Yeni başlayanlar için başlama ve ilerleme süreci, katılımcının altyapısı varsa eğitimcisi ile yapılandırılacak olan yeni programının çalışılması)

KİMLER KATILABİLİR?

7 ve üzeri yaş grubunun katılımına yönelik eğitim programıdır. Başlangıç düzeyindeki başvuruların yanı sıra, program; enstrümanı daha önce çalışmış olanlar için de seviyelerini ilerletmek için imkan sunar.

 

ÇALIŞMA BİÇİMİ

Bireysel ya da iki kişilik gruplar halinde uygulanabilmektedir.

 

ÇALIŞMANIN GÜN VE SAATLERİ

Detaylı bilgi için merkezimize danışınız.

WhatsApp Destek

0531 546 46 35

Whatsapp üzerinden dilerseniz derslerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz

Başvuru Formu :

Dersler hakkında bilgi alabilir yada ön başvuru yapabilisiniz

BU DERSİ ALABİLECEĞİNİZ ŞUBELERİMİZ