Fotoğrafçılık Eğitimi

 

Yaşamlarımızın her saniye geride kalan anlarını resimleyerek geleceğe taşıyan tek yöntem Fotoğraftır. Duygusal işlevleri, teknik işlevi kadar özel sorumluklar yüklenerek gelip girer hayatımıza fotoğraf. Baktığımız her fotoğrafı çeken biz olmasak da, bir fotoğrafa bakarken aslında gördüğümüz şudur: Geçmişten günümüze kendi ‘ilk gün’ görüntümüzü bize gösteren; zaman akıp gider ve mesafeler büyürken sevdiklerimizi hep yanımızda tutmamıza olanak tanıyan; bir bakışta uzakları yakın edebilen, sevinci artırıp, hüznü azaltan; bazen bir durumu kimse görmemişken, sizin anında görüntülemenizi sağlayan, tabağınızdaki mütevazi bir elmayı sanatsal bir görsele dönüştüren, doğanın en güzel tablolarını birebir resmeden sanat dalının bize sunduğu bir esere bakmaktayızdır.

Siz de kendi eserlerinizin sanatçısı olmayı isterseniz, Fotoğraf sanatı size bu imkanı, özveriyle sunmaktadır.

 

Program Tanımı

Fotografi olarak tanımlanan, “Bir cismin görüntüsünün ışık veya başka bir ışıma enerjisi yardımıyla bir yüzey üzerinde gözle görülür ve kalıcı bir biçimde elde edilmesi ” işlemi ile elde edilen görüntüye fotoğraf denir. Belgesel, reklam, endüstri, düğün, portre, mimari, hava, sualtı, doğa, özel gün, basın fotoğrafçılığı, Fotoğrafçılığın genel dallarıdır. Merkezimizde uygulanan Fotoğrafçılık programının amacı; doğru fotoğraf çekimi yapabilen yetkin kişi yetiştirmek, fotoğrafları baskıya hazır hâle getirebilen, obje ya da konunun fotoğrafını çekebilen bireyler yetiştirmektir.

 

Kimler katılabilir?

Program, fotoğrafçılık sanatını iyi öğrenmek ve bu alanda güncel teknolojiyi takip ederek teknik olarak donanmak isteyen ya da hobi amaçlı olarak temel düzeyde pratik ve teorik bilgi edinmek isteyen katılımcılara açıktır.

 

Çalışma biçimi

Program, birebir ve grup olarak iki farklı kategoride uygulanmaktadır.

 

Çalışmanın gün ve saatleri

Detaylı bilgi için merkezimize danışınız.